Skip to content ↓

Bieżące projekty

Projekty obecnie realizowane w Katedrze Inżynierii Maszyn i Transportu

Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie realizuje projekt w ramach konsorcjum z firmą Centro-Gum S.C. dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.

„Opracowanie zautomatyzowanego urządzenia do diagnostyki/identyfikacji stanu technicznego kordu stalowego opon samochodów ciężarowych z wykorzystaniem metody hybrydowej.”

Działanie POIR 1/1.1.1/2021 – Szybka ścieżka.
Numer wniosku o dofinansowanie: POIR.01.01.01-00-0382/21


Celem projektu jest opracowanie prototypu innowacyjnego, mobilnego i zautomatyzowanego urządzenia diagnostycznego pozwalającego na identyfikację i ocenę stanu technicznego i jakości kordu stalowego zużytych opon samochodów ciężarowych stanowiących materiał wyjściowy do procesu ich bieżnikowania, która wykorzystywać będzie nowoopracowaną metodę hybrydową (połączenie metody aktywnej i pasywnej).

Problemem badawczym jest określenie możliwości jednoczesnego wykorzystania dwóch metod magnetycznych do identyfikacji anomalii generowanych przez wady eksploatacyjne w kordach stalowych zużytych opon pojazdów samochodowych.

Okres realizacji: 01.09.2021 – 31.12.2023

Wartość projektu: 3 095 643 zł

Kwota dofinansowania: 2 676 827,53 zł


Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie realizuje projekt w ramach konsorcjum z Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.

„Zautomatyzowane urządzenie do samodzielnej rehabilitacji w schorzeniach kręgosłupa, mięśni i układu nerwowego w aspekcie poprawy dostępności i łatwości obsługi medycznej.”

Głównym celem niniejszego projektu jest opracowanie rozwiązania technologicznego do samodzielnej rehabilitacji w schorzeniach kręgosłupa, mięśni i układu nerwowego w postaci zautomatyzowanego systemu podwieszenia pacjenta wyposażonego w urządzenia do stymulacji mięśni do codziennej rehabilitacji, umożlwiającego poprawę dostępności i łatwości obsługi medycznej.

Głównym wykonawcą jest  Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Lider Konsorcjum), gdzie będą realizowane prace projektowe, proces automatyzacji i sterowania, tworzone będzie oprogramowanie z możliwością sterowania samodzielnego po uprzednim skonsultowaniu i pod opieką rehabilitanta. Konsorcjantem 2 będzie Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, która odpowiadać będzie za prace związane z modelowaniem kręgosłupa i jego wizualizacją w trakcie procesu rehabilitacji.

Okres realizacji: styczeń 2022 – luty 2025    

Kwota dofinansowania: 2 999 285.52 zł

KONKURS „Rzeczy są dla ludzi”

Numer wniosku o dofinansowanie: Rzeczy są dla ludzi/0080/2020

Stopka